Archiwum Aktualności

CHIŃSCY INWESTORZY W SEROCKU

07.08.200613:02

Na początku sierpnia odrobinę egzotyki do codziennego życia naszego miasta wniosła wizyta grupy inwestorów z Chin. Delegacja odwiedziła Serock z inicjatywy porozumienia władz miasta z ambasadą chińską.

Wśród dziewięcioosobowej grupy znaleźli się burmistrz Zhongjie- miasta, z którego przybyli, kilku przedsiębiorców oraz pani tłumacz .W ratuszu odbyło się spotkanie gości z przedstawicielami Serocka, którego celem było nawiązanie współpracy, wymiana kontaktów biznesowych oraz ocena walorów naszej gminy jako terenu pod ewentualne inwestycje. Biznesmeni wydali się wyraźnie zainteresowani obszarami turystycznymi w Serocku i okolicach ,był to główny temat rozmów podczas spotkania.

Dyskutowano także o historii oraz aktualnościach z życia Serocka. Zagraniczni goście zaprezentowali również Zhongjie , mieszczące się w odległości 200 kilometrów od Pekinu. Pan burmistrz Sylwester Sokolnicki został oficjalnie zaproszony do odwiedzenia Zhongjie pod koniec sierpnia, kiedy to będą zorganizowane uroczystości związane z jego świętem.

Goście obejrzeli również film promujący i reklamujący Serock, po czym udali się na wycieczkę, której celem było zwiedzanie najciekawszych i najatrakcyjniejszych miejsc na terenie naszej gminy.
Dla większości nie była to pierwsza wizyta w Polsce, cudzoziemcy nawiązali już współpracę np. z firmą Bakoma oraz prowadzą ożywione kontakty z naszymi sąsiadami zza zachodniej granicy.

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej