Archiwum Aktualności

FILMOWY "KOPCIUSZEK"

28.08.200611:58

Regina Granos

Przez jeden dzień urząd burmistrza Miasta i Gminy Serock pełniła aktorka Joanna Sienkiewicz. Nie ma to jednak nic wspólnego z rzeczywistością, w ratuszu trwały zdjęcia do nowego polskiego serialu „Kopciuszek”.

Okazuje się, że mieszkamy w miejscowości nie tylko atrakcyjnej turystycznie, ale również świetnie nadającej się na plan filmowy. Po „Miasteczku” przyszedł czas na kolejną telewizyjna produkcję z Serockiem w tle.
Ekipa filmowców, pod nadzorem reżysera Jerzego Łukaszewicza, zawitała do naszego miasta już kilka tygodni wcześniej. Sceny do serialu kręcone były na rynku, w przedszkolu oraz w centrum miasta. Serock stał się w tym czasie Kalinowem, z którego pochodzi Blanka tytułowy „Kopciuszek” ( w tej roli zobaczymy debiutującą na małym ekranie Marię Konarowską ).
Nie zabraknie również znanych twarzy, serialowymi rodzicami dziewczyny będą znany widzom  „Samego życia” Piotr Polk oraz Małgorzata Pieczyńska.

Scenariusz to w dużej mierze historia 19-letniej Blanki, która pewnego dnia ucieka z domu, pełen jest gwałtownych zwrotów akcji.
  „Ten serial to opowieść o młodej dziewczynie, która wyrusza w życie i musi sobie z nim poradzić. To jest wielka podróż inicjacyjna”- mówi reżyser ,Jerzy Łukaszewicz.

Powstała już pierwsza seria odcinków, zdjęcia do kolejnej rozpoczną się w drugiej połowie września.
 Czy „Kopciuszek” dorówna popularnością naszemu miastu, czy wręcz wpłynie na jego sławę przekonamy się już na początku września, kiedy to w programie drugim telewizji polskiej emitowany zostanie pilotażowy odcinek serialu.

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej