Archiwum Aktualności

ZŁOTE GODY

05.09.200608:38

1 września br. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Serocku odbyło się uroczyste spotkanie par małżeńskich obchodzących 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Na wniosek gminy Serock Prezydent RP Lech Kaczyński nadał dziewięciu parom zamieszkałym na terenie naszej gminy medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. 1 września o godz. 16.00 w serockim ratuszu, tak jak przed 50. latami, zabrzmiał marsz weselny Mendelssohna. Wróciły sentymentalne wspomnienia niezapomnianych wrażeń sprzed pół wieku. Dostojnych Jubilatów powitał burmistrz Sylwester Sokolnicki. Małżonkowie nie kryli wzruszenia, a także podenerwowania towarzyszącego podczas ważnych wydarzeń w życiu osobistym. Odznaczenia w imieniu Prezydenta RP parom małżeńskim wręczył burmistrz Sylwester Sokolnicki. W imieniu jubilatów podziękowania złożył p. Seweryn Górecki. Małżonkowie przyjęli gratulacje od burmistrza, kierownika USC oraz najbliższych – dzieci, wnucząt i prawnucząt. Uroczystość uświetnił mini koncert w wykonaniu Moniki Michalik z Ośrodka Kultury w Serocku.

Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 o orderach i odznaczeniach.

Szanowni Jubilaci:


1. BERNADETA i SEWERYN GÓRECCY

2. STANISŁAWA i JERZY GŁUSIŃSCY

3. HALINA i CZESŁAW GRABOWSCY

4. FELIKSA i RYSZARD JASIŃSCY

5. REGINA i JAN KOŹNIEWSCY

6. HALINA i STEFAN MAJKOWSCY

7. JÓZEFA i FRANCISZEK PASEK

8. ALICJA i STANISŁAW SUSKA

9. ALINA i JÓZEF WÓJCIK

    

 

  

  

  

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej