Archiwum Aktualności

SEROCK W ŚWIETLE MOŻLIWOŚCI - NAGRODY DLA NAJLEPIEJ OŚWIETLONYCH GMIN WRĘCZONE

29.09.200615:59

Miasto i Gmina Serock zostało wyróżnione w konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2006 roku”. Z rąk organizatorów nagrodę w imieniu burmistrza odebrał kierownik Referatu Przygotowania i Realizacji Inwestycji – Wiesław Kwiatkowski. Wyróżnienie przyznano w kategorii „Oświetlenie wybranej przestrzeni lub obiektu” za podświetlenie obiektów małej architektury i ratusza na rynku w Serocku. Dokonania Serocka docenił także Marszałek Województwa Mazowieckiego przyznając nam, obok Płocka, jedno z dwóch wyróżnień dodatkowych.

Ceremonię wręczenia nagród rozpoczął v-ce minister Rozwoju Regionalnego, Jerzy Kwieciński. – To niezmiernie ważny konkurs w ogólnej wizji rozwoju, przyczyniający się do poprawy estetyki polskich miast i gmin. Każdemu jest bowiem przyjemnie mieszkać w ładnie oświetlonym kraju – powiedział inaugurując galę.

Wręczenie nagród odbyło się 28 września br. podczas targów Światło i Elektrotechnika 2006, w warszawskim centrum targowo-wystawienniczym Expo XXI przy ul Prądzyńskiego 12/14. Konkurs zorganizowali: Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza, Polski Związek Producentów i Pracodawców Przemysłu Oświetleniowego, Narodowa Agencja Poszanowania Energii, "Gazeta Samorządu i Administracji", "Polskie Drogi" i Agencja SOMA.

Kliknij

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej