Archiwum Aktualności

GMINA SEROCK JEST FAIR PLAY

02.10.200615:04

Dobiegła końca V edycja Ogólnopolskiego Konkursu i Programu „Gmina Fair Play” – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Mamy zaszczyt poinformować, że w tym roku Miasto i Gmina Serock po raz trzeci z rzędu zdobyło statuetkę „Fair Play” w kategorii gmin turystycznych.

Tym samym kapituła konkursu przyznała naszej gminie tytuł „Złota Lokalizacja Biznesu” przynależny trzykrotnym zwycięzcom konkursu w danej kategorii. Nagrodę podczas uroczystej gali, odebrał burmistrz – Sylwester Sokolnicki. Serock reprezentowali ponadto: przewodniczący Rady Miejskiej – Sławomir Osiwała oraz zastępca burmistrza – Józef Zając.

Tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” to wielkie wyróżnienie dla działań prowadzonych przez samorządy. Jest kojarzony z dobrą, uczciwą i kompetentną obsługa interesantów przez pracowników zatrudnionych we wszystkich jednostkach organizacyjnych gminy. Logo i tytuł „Gmina Fair Play” ma magię, która przyciąga zainteresowanych do inwestowania na terenie gminy. Uczestnictwo w podobnych konkursach wymusza poprawę wizerunku, podnoszenie atrakcyjności i motywuje do ciągłego inwestowania w rozwój.

Biorące udział w konkursie gminy kreują godne naśladowania dla wszystkich polskich jednostek administracyjnych wzorce współpracy samorządów z przedsiębiorcami. Są to gminy otwarte na nowe inicjatywy gospodarczo-inwestycyjne zapewniające przyjazny klimat dla inwestorów oraz profesjonalną obsługę inwestycyjną.

Konkurs organizowany jest przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajową Izbę Gospodarczą. Patronują mu Urzędy Marszałkowskie. Podczas tegorocznej gali, która odbyła się 29 września br. w stołecznym Pałacu Kultury i Nauki, nagrody wręczali m.in.: Andrzej Arendarski - prezes Krajowej Izby Gospodarczej (przewodniczący Kapituły konkursu), Jarosław Zieliński - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Elżbieta Dorota Wilczyńska - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Adam Szejnfeld - Zastępca Przewodniczącego Sejmowej Komisji Gospodarki oraz Mieczysław Bąk - prezes i dyrektor generalny Instytutu Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym.

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej