Archiwum Aktualności

"PRZYSTANEK SEROCK"

04.10.200615:07

Serock niezmiennie wywiera duże wrażenie na gościach z zagranicy. 4 października krótką wizytę w naszym mieście złożyła sześcioosobowa grupa Niemców z miasta Buren. Znaleźli się wśród nich członkowie organizacji Maltester( odpowienik polskiego PCK) - Państwo Biermann, młodzież odpowiedzialna za realizację projektów dotyczących wymiany międzynarodowej oraz przedstawiciele Buren.

Jednodniowy pobyt w Serocku był „przystankiem” w drodze do Ignaliny na Litwie. Nasi sąsiedzi zza zachodniej granicy podobnie jak gmina Serock prowadzą ożywioną współpracę z tym litewskim miastem już 15 lat. Właśnie tam doszło do poznania przedstawicieli niemieckiej organizacji z burmistrzem Sylwestrem Sokolnickim.

Podczas pierwszej dłuższej wizyty w naszym mieście goście przyznali, iż niejednokrotnie jadąc na Litwę przejeżdżali przez Serock, zwłaszcza w okresie gdy w Polsce było mało stacji benzynowych i musieli jechać do Warszawy, żeby zatankować samochód. Tym razem w odpowiedzi na zaproszenie burmistrza Sylwestra Sokolnickiego zatrzymali się u nas trochę dłużej. Spędzili noc w serockim Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym "Exploris". Następnego dnia rano odbyło się spotkanie w ratuszu służące bliższemu poznaniu miasta oraz funkcjonowania samorządu gminnego. Odwiedzający byli pod ogromnym wrażeniem zmian jakie zaszły w Serocku na przestrzeni piętnastu  ostatnich lat - ich zdaniem miasto zmieniło się w tym czasie nie do poznania. Zachwycił ich urok miasteczka, a w szczególności jego położenie nad rzeką i piękne widoki.

Delegacja zwiedziła również kościół .Okazało się, że serocki proboszcz gościł w tym samym czasie księdza z niemieckiej parafii. Wszyscy byli zaskoczenitym ciekawym zbiegiem okoliczności, ucieszyło ich spotkanie z rodakiem w obcym kraju. Około południa delegacja opuściła Serock. Goście udali się w dalszą drogę do Ignaliny, by dostarczyć sprzęt dla tamtejszego szpitala.

Regina Granos

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej