Archiwum Aktualności

LEGIONOWSKIE TARGI BUDOWNICTWA I NIERUCHOMOŚCI

02.10.200614:18

W dniach od 30 września do 1 października gmina Serock była uczestnikiem Targów Nieruchomości i Budownictwaw Legionowie. W zaadaptowanej do celów imprezy hali sportowej budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej umieszczono 58 stoisk dla przedstawicieli m.in.: starostwa, gmin, przedsiębiorstw handlowo-usługowych i banków. Patronat nad tym wydarzeniem objęła Powiatowa Izba Gospodarcza.

Uroczyste otwarcie odbyło się w sobotę o godz. 10.00. Gości i wystawców powitali przedstawiciele władz Starostwa: Dorota Sowińska - Kobelak i Rafał Kwiatkowski.

Targi miały na celu ułatwienie potencjalnym turystom oraz inwestorom zorientowanie się w ofertach, a także stworzenie szans dla małych i średnich lokalnych przedsiębiorstw na poszerzenie kontaktów i szybszy rozwój na rynku.

Wśród wystawców, oprócz Serocka, znalazły się sąsiednie gminy - Wieliszew, Legionowo, Jabłonna. Byli też przedstawiciele lokalnych mediów - „Gazety Powiatowej”, „Gazety Miejscowej”, „To i Owo” oraz stoiska wielu firm - min.: Edart, ING Bank Śląski, Allianz.

Celem obecności naszej gminy w wydarzeniu było promowanie terenów atrakcyjnych turystycznie, zachęcenie do częstego odwiedzania Serocka oraz inwestowania na terenie gminy. Stoisko zdobiły oryginalne zdjęcia najciekawszych miejsc w miasta i okolic -niewątpliwie przyciągające wzrok zwiedzających. Ekspozycja oddawała atuty położenia Serocka i okolic, jako doskonałego miejsca do wypoczynku, rekreacji, uprawiania sportu oraz inwestycji.

W ofercie, jaką proponuje nasza gmina znalazły się działki w Jachrance, Wierzbicy i Dębem orazlokale mieszkaniowe w Jachrance, których sprzedaż odbędzie się w formie przetargu już w połowie listopada .Powstanie tam 17 mieszkań, które zostaną wydzielone z pomieszczeń użytkowanych uprzednio przez ZNP na cele biurowe. Oprócz oferty inwestycyjnej nie zabrakło również turystycznej. Można było zapoznać się z folderami ośrodków wypoczynkowych działających na naszym terenie m.in.: Exploris’a czy Warszawianki.

Jesteśmy regionem atrakcyjnie położonym, ciekawie zagospodarowanym oraz utrzymanym w doskonałym porządku i czystości. Kolejnym naszym atutem jest bliskość Warszawy. A będzie jeszcze „bliżej” do stolicy, dzięki mającej powstać w przeciągu najbliższych lat obwodnicy Serocka, której zaawansowany projekt został zaprezentowany podczas targów.

Regina Granos

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej