Archiwum Aktualności

UCZNIOWIE Z GIMNAZJUM IM. WITOLDA ZGLENICKIEGO WWOLI KIEŁPIŃSKIEJ ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO II ETAPU KONKURSU „ORANGE DLA ZIEMI”

16.10.200610:16

Program Orange dla Ziemi skierowany jest do nauczycieli i uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którym nie jest obojętne to, co dzieje się wokół nich. Założenia tego programu, który jest jednocześnie konkursem, to wspólna nauka i współpraca na rzecz środowiska naturalnego i lokalnej społeczności jak również wzmacnianie postaw obywatelskich przyjaznych środowisku.

W I etapie konkursu uczestniczyło ponad 500 szkół. Zadania jakie organizatorzy postawili przed nami to: aktywne uczestnictwo w akcji sprzątania świata, dokumentowanie prac porządkowych, udział w ogólnopolskiej debacie oraz przygotowanie sprawozdania z przeprowadzonych działań.

„Skarby” jakie odkryliśmy, przy okazji akcji sprzątania sugerują nam, że przed nami pełne ręce roboty. Wymieniając się, podczas debaty on-line, doświadczeniami i opiniami z innymi uczestnikami odkryliśmy, że brak zrozumienia dla problemów ochrony środowiska to bolączka wszystkich Polaków. Zamieszczone na stronie internetowej, zdjęcia z akcji sprzątania świata, świadczą o tym dobitnie.

Aktywność naszych uczniów w debacie i ich praca podczas sprzątania świata pozwoliły nam zakwalifikować się do II etapu - znaleźliśmy się w 100spośród 500 szkół z całej Polski, które będą kontynuowały program w swoich środowiskach lokalnych.

Gmina w obiektywie

W galerii mi.in.: Serockie molo, widok na groblę Narwi, popiersie Chrystusa w murach kościoła Zwiastowania NMP, malownicze wschody i zachody słońca, a także odrobina zimy.

zobacz więcej

Corocznie w Serocku odbywa się mnóstwo wydarzeń kulturalnych. Najwżniejszym wśród nich jest Święto Patrona Serocka, św. Wojciecha.

zobacz więcej